Hacker se snažil prodat 427 milionů ukradených hesel z MySpace!

0

MySpace logoKolik z Vás stále používá MySpace? Tato sociální síť byla před pár lety velice populární, dnes se dá sice s jistotou říci, že už není, ale samozřejmě tam má pravděpodobně mnoho z nás stále účet. Pokud patříte mezi ty, kteří používají už 10-15 let stejné heslo, možná by Vás mohla tato zpráva zajímat.

Podle zprávy ze serveru Motherboard se nějakému hackerovi podařilo zmocnit 427 milionů MySpace hesel a poté se je pokusil prodat za 2800 $. Zdá se, že stejný hacker stál také za nedávným narušením sítě LinkedIn, při kterém ukradl 117 milionů hesel a e-maily.

Hacker také potvrdil, že hesla jsou pravá, jelikož poslal několika uživatelům MySpace e-mail a oni potvrdili, že se jedná o správné heslo. Hacker dokonce sestavil žebříček nejpoužívanějších hesel.

Nijak nás nepřekvapilo, že navzdory různým varováním stále existují lidé, kteří si myslí, že je ochrání před únikem dat hesla jako „password1“, „ABC123“ nebo „123456“ a tak dále. V každém případě, pokud chcete mít jistotu, možná je na čase změnit své MySpace heslo!

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here