Společnost Jolla se nevzdává, a přináší nový Jolla C!

0

Jolla se i po všech těch neúspěších nevzdává a pokouší se vydat svůj druhý smartphone, a to Jolla C.gsmarena_001

Nový smartphone Jolla C se snaží být jen jakýmsi fanouškovským Nexusem pro 1000 vyvolených vývojářů a nadšených členů komunity, kteří milují operační systém Sailfish OS a podle slov výrobce mají u tohoto nového telefonu „slíbené“ rychlé aktualizace na příští verze systému (pokud tedy neskončí i samotný vývoj platformy). V současnosti výrobce přináší Sailfish OS 2.0, který dokáže rozběhnout i různé Android aplikace.

Pokud však jde o výbavu, tak nové C od Jolly patří víceméně do segmentu nižší třídy. Jedná se tedy o obyčejný 5 palcový HD displej s jemností pod 300 ppi, a slabší čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 212. Výjimkou je snad jen operační paměť 2 GB RAM. Telefon dále také přináší 8 Mpx fotoaparát, technologii dual SIM, 2500 mAh baterii či rychlé LTE připojení. Postrádá však klíčová pásma LTE, která používají tuzemští operátoři, tedy 800 a 900 MHz.

Ačkoliv zařízení není nijak hvězdné, finský výrobce už dokázal všech 1000 kusů rozprodat. Cena byla 169 EUR, tedy v přepočtu asi 4 500 korun.

zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here