Google Play for Education – chytré vzdělávání snadněji

0

gp-edu

Zatímco mezi běžnými spotřebiteli už androidí tablety náskok jablečné konkurence pomalu stahují, tak ve vzdělávacích institucích stále s přehledem kralují iPady. Google si toho je naštěstí vědom a pomalu se to snaží zvrátit, třeba i na Google I/O představeným projektem Google Play for Education.

Jak už jeho název naznačuje, tak půjde zjednodušeně řečeno o separátní verzi online obchodu Google Play určenou výhradně pro vzdělávací instituce. Stejně jako klasické Google Play bude nabízet jak aplikace pro Android, tak i videa, knihy a hardware, vše bude ale přizpůsobeno pro školství.

Zařízení, konkrétně Nexus 7 tablety, tak půjde objednávat ve velkém množství, možná i se slevou, aplikace, videa a knihy jakbysmet. Učitelé budou moci přímo ze svého účtu distribuovat nakoupené licence žákům do chytrých zařízení jedním klikem a chybět nebude ani logické rozdělení podle tříd, předmětů a tak podobně.

Projekt bohužel zatím běží v testovacím režimu a je tak spouštěn pouze pro několik málo vybraných vývojářů a škol. A i až se rozjede naplno, tak bude nejspíše alespoň pár měsíců dostupný pouze pro americké vzdělávací instituce.

Zdroj: developer.andorid/edu via apolice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here