Google: Jelly Bean už je na více než polovině zařízení s Androidem

0

Je tady začátek dalšího měsíce a s ním už i pravidelná statistika podílu jednotlivých verzí Androidu, kterou zveřejňuje Google. V průběhu října se udála jedna dlouho očekávaná událost: podíl Jelly Beanu konečně přesáhl padesátiprocentní hranici.

Android listopad

Nesmíme zapomenout, že za názvem Jelly Bean se ukrývají hned tři číselné verze, a to 4.1, 4.2 a 4.3. Všechny tyto tři verze společně dosahují podílu 52,1 %, zatímco před měsícem byl jejich podíl jen 48,6%. Vliv na růst Jelly Beanu mají samozřejmě nové smartphony a tablety, které jsou v drtivé většině případů vybaveny novějšími verzemi Androidu, ale také softwarové aktualizace vydávané výrobci zařízení.

Na druhém místě se v této statistice stále drží Android 2.3 Gingerbread, který byl představen v roce 2010. I po třech letech se perníčková verze systému drží na více než čtvrtině všech zařízení s Androidem, konkrétně je její aktuální podíl 26,3 %. Třetí nejčastější verzí Androidu je 4.0 Ice Android Sandwich, který běží na 19,8 % přístrojů.

Ve statistice jsou obsaženy jen verze, které dosáhly alespoň 0,1% podílu. Není tedy divu, že v grafu nenajdeme zbrusu nový Android 4.4 KitKat, který v na konci října, kdy probíhal sběr dat, ještě nebyl ani oficiálně představen.  Nejstarší verzí ve statistice je Android 2.2 Froyo, který má 1,7% podíl.

zdroj: Android Developer via Android Police

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here