Google by mohl v Androidu 4.3 konečně sjednotit boční navigační lištu v aplikacích

0

Google Android UX

Navzdory poměrně velké snaže o osvětu designéru androidích aplikací třetích stran si Google stále nebyl schopen udělat pořádek ani u aplikací vlastních. Zářným příkladem této designérské nejednotnosti napříč androidími aplikacemi od Google je boční menu, které můžete v různých verzích nalézt například v YouTube, Google+ nebo Currents.

Podle všeho se naštěstí blýská na lepší časy. Nedávné aktualizace aplikací Google Earth a Google Shopper totiž přinesli boční menu nejen nové, ale hlavně stejné a navíc s celou řadou vychytávek, které řeší naprostou většinu výtek vůči všem dřívějším verzím.

Přesné detaily toho, co všechno Google na boční navigaci vylepšil, naleznete třeba v tomto úžasném článku na AndroidPolice, pro naše potřeby postačí zmínit, že sjednotil grafického značení tlačítka pro zmizení nabídky, po vzoru Google Chrome vyřešil problém s vyvoláním nabídky gestem táhnutí doprava třeba v mapách a upravil spoustu dalších drobností.

To, že se nové boční menu objevilo v dvojici aplikací, samozřejmě ještě nic neznamená. Vzhledem k následnému komentáři jednoho ze zaměstnanců Google to ale vypadá, že si dal na redesignu Google opravdu práci a v rámci Androidu 4.3, který bude mimochodem představen na Google I/O, jej promítne, pokud ne do všech, tak alespoň do většiny svých aplikací. Úplně mimo pak není ani možnost, že ji přidá do Android SDK nebo alespoň nabídne ke stažení ve formě knihovny.

Zdroj: android police

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here