Garmin Monterra – outdoorová GPS navigace s Androidem

1

Garmin Monterra

Garmin představil turistickou navigaci Monterra, která je vybavena čtyřpalcovým dotykovým displejem, Wi-Fi, fotoaparátem a Androidem. Operační systém od Googlu přináší výhodu v podobě možnosti instalace libovolných aplikací z Google Play Store, a to nejen navigačních. Garmin Monterra tak rozhodně nemusí sloužit jen jako obyčejná GPS navigace.

Zařízení je vybaveno 4″ dotykovým displejem, který by měl nabídnout výbornou čitelnost i na přímém slunečním světle. Před poškozením je obrazovka chráněna pomocí odolného minerálního skla. Garmin Monterra se může pochlubit také certifikací IPX7, která by měla zaručit odolnost při krátkodobém ponoření do vody.

Pro uživatelská data je určena 8GB vnitřní paměť s možností rozšíření pomocí slotu na micro SD karty. Příjemným překvapením je přítomnost 8mpx fotoaparátu s autofokusem, LED bleskem a schopností natáčení 1080px videí. Konektivitu zajišťují technologie Wi-Fi, NFC, Bluetooth 3.0, FM rádio a ANT+ pro připojení senzoru srdečního tepu, měřících hodinek či obdobných zařízení.

Nejdůležitější součástí jsou samozřejmě geolokační funkce, které jsou zajištěny pomocí duálního GPS a Glonass. V zařízení je předinstalována celá řada mapového softwaru včetně unikátní funkce 3D MapMerge umožňující spojit dva druhy map do jedné trojrozměrné mapy.

Garmin Monterra nabízí také digitální kompas, gyroskop, akcelerometr, výškoměr/barometr a UV senzor pro měření intenzity slunečního záření. Napájení je zajištěno pomocí Li-ion akumulátoru nespecifikované kapacity, který je v případě potřeby možné nahradit klasickými AA bateriemi.

Garmin Monterra se bude na mezinárodních trzích prodávat od třetího čtvrtletí letošního roku, a to za 649 dolarů (12 800 Kč) spolu se základními mapami celého světa.

zdroj: Garmin

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here