Samsung sníží produkci chytrých telefonů až o 15 procent

1

Samsung Logo

Jihokorejský Samsung je gigantem na trhu s mobilními telefony, avšak i tomuto výrobci se nevyhnou problémy. Spekuluje se, že sníží produkci smartphonů na příští měsíce o 10-15 procent, jelikož se nečeká takový odbyt. Opatření se nevyhne vlajkové lodi Galaxy S4 ani jejímu předchůdci, modelu Galaxy S3.

Samsung plánuje vyrobit asi o polovinu méně modelů Galaxy S4, tedy zhruba 6,5 milionu kusů. Na tento problém nedávno upozornila zpráva JP Morgan, ta vyjádřila obavu nad možnou stagnací prodeje. Samsung se však tehdy nechal slyšet, že prozatím nepozoruje žádné změny a nevidí v budoucím prodeji Galaxy S4 problém.

 

Model Galaxy S3 by měl svou výrobu v nejbližší době ukončit úplně. Stejného konce by sem mohly dočkat i zařízení nižší třídy, které nejsou příliš oblíbené a mají nízkou prodejnost. Samsung se tak hodlá zaměřit na vývoj nových zařízení a dále bude podporovat jen nové a populární modely.

zdroj: etnews

1 komentář

  1. snizit prodej to pokladam za chytry tah ale prestat vyrabet ty starsi tak to ne lidi si ty starsi radi kupuji prave kvuli nizke cenne

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here