Facebook zveřejnil betu kompletně přepracovaného androidího SDK 3.0

0

Stejně jako Google skrze nedávno vydané Google Play Services, tak tak také Facebook nabízí androidím vývojářům třetích stran pohodlnou cestu, skrze kterou lze implementovat některé jeho služby do v podstatě libovolné aplikace.

A právě tato cesta, konkrétně vývojářský balíček (SDK) se tento týden dočkal vydání testovací beta verze 3.0. Ta oproti předchozí, 2. verzi, přinesla poměrně rozsáhlé změny a zpřístupnila vývojářům spoustu nových možností.

Hlavní novinkou je přidání několika málo předpřipravených nativních ovládacích prvků, které lze snadno začlenit do aplikace bez nutnosti jejich složitého psaní. Konkrétně se jedná o následující:

  • Friend Picker – slouží k otagování lidí v Open Graph akci nebo nalezení jiných lidí, kteří si nainstalovali vaší aplikaci
  • Places Picker – slouží k zobrazení blízkých míst z FB Places
  • Profile Picture Control – slouží k zobrazení profilové fotky člověka, stránky nebo jakéhokoliv jiného FB objektu
  • Login Control – slouží k identifikaci uživatele (nově s lepším cachováním, díky kterému není potřeba tak častá re-autentizace)

Kromě toho došlo k zjednodušení práce s aktuální session, rozšíření dostupného Facebook API (nově jde požadavky na API posílat v dávkách), vylepšení analytiky aplikaci (něco jako Google Analytics) a mobilního reklamního systému.

Zdroj: Facebook for developers

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here