Larry Page: Android je denně aktivován na 1.3 milionech zařízení

2

Od prvního uvedení Androida až do dnešních dní jsme byli zvyklí, že rostl nejenom počet aktivovaných zařízení, ale i jejich každodenní přírůstek. A to navíc ne jen lineárně, ale obzvláště za poslední rok spíše kvadraticky.

Nicméně nic, zejména pak růst, nemůže trvat věčně. Podle hospodářských výsledků Googlu za 3. čtvrtletí letošního roku je aktuálně aktivováno okolo 1.3 milionu androidích zařízení každý den, tedy úplně stejný počet, jaký začátkem září oznámil Eric Schmidt.

Samozřejmě je možné, že Google jen nemá aktuálnější data nebo v září nadsazoval. Nicméně pravděpodobnější variantou je, že se růst počtu denně aktivovaných androidích zařízení prostě ustálil. Nebylo by to až zas tak překvapivé, většina potencionálních zájemců již androidí telefon má, za poslední dva měsíce nevyšla žádná nová vlajková loď a navíc se čeká na předvánoční trh.

Z toho co je veřejně známo se dá, že pro Google je aktivace každé zadání Google účtu do čistého telefonu, což znamená, že k ní dochází v podstatě po každé přeinstalaci ROMky.

Zdroj: Aspin

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here