Facebook Home si už stáhlo více než půl milionu uživatelů

2

facebook home

Během prvních pěti dnů, kdy byl launcher Facebook Home v Google Play Store, si jej odtud stáhlo více než 500 000 zájemců z celého světa. Ačkoliv to na první pohled může vypadat jako docela vysoké číslo, Mark Zuckerberg zatím nemá co slavit.

Například oficiální aplikaci Instragramu si jen během prvního dne v Google Play Store stáhl jeden milion uživatelů. Nutno však podotknout, že v případě „modrého launcheru“ je situace trochu odlišná. Zatímco Instagram úspěšně fungoval ještě před vydáním aplikace pro Android, Facebook Home je úplnou novinkou.

Dále musíme zmínit, že launcher byl prvních několik dnů dostupný jen pro uživatele z USA. Největší roli však v poměrně nízkém počtu stažení hraje fakt, že Facebook Home je oficiálně dostupný jen pro majitele Samsungu Galaxy S III, Samsungu Galaxy Note II, Samsungu Galaxy S4, HTC One, HTC One X a HTC One X+.

Příliš lichotivé zatím není ani hodnocení, které Facebook Home získal od uživatelů z Google Play Store. Průměrné hodnocení je jen 2,2 hvězdičky z pěti možných. Téměř šest tisíc uživatelů, to znamená více než polovina všech hodnotících, dala aplikaci nejnižší možné hodnocení, tedy jen jednu hvězdičku. Jako největší výhodu launcheru zmiňují uživatelé přílišnou integraci Facebooku, která znesnadňuje přístup k běžným funkcím smartphonu.

zdroj: GSM Arena

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here