Samsung Galaxy Note III by měl mít tenčí, lehčí a odolnější OLED displej

0

Samsung Galaxy Note 2

Kolem displeje Samsungu Galaxy Note III se už několik měsíců objevují nejrůznější spekulace týkající se jeho velikosti či technologie. Podle nejnovějších zveřejněných informací by měl tabletofon korejského výrobce nabídnout vylepšený OLED displej, který nabízí ve srovnání s konkurencí hned několik podstatných výhod.

Zatímco dosud se ve smartphonech používali výhradně OLED displeje tvořené skleněnou podložkou, Samsung údajně hodlá využít plastovou podložku, díky které je OLED displej tenčí a lehčí. Tyto vlastnosti displeje se samozřejmě pozitivně projeví i v celkových rozměrech a hmotnosti přístroje. Podle spekulací by měl mít Samsung Galaxy Note III tloušťku přibližně 8 mm, což je o téměř 1,5 mm méně ve srovnání s předchozí generací tabletofonu.

OLED displeje postavené na plastovém podkladu mohou být také flexibilnější, což znamená zejména vyšší odolnost při pádu na zem. Sejný zdroj také uvádí, že úhlopříčka displeje Samsungu Galaxy Note III povyroste na 5,99″, jeho rozlišení ale zatím zůstává neznámé. Korejský výrobce by svou dlouho očekávanou novinku měl představit ve posledním čtvrtletí letošního roku.

OLED displeje
Srovnání hmotnosti a velikosti displejů jednotlivých technologií. Zleva: LCD, skleněný OLED a plastový OLED

 

zdroj: sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here