Eric Schmidt: Jasně vítězíme nad Applem

0

Eric Schmidt, výkonný předseda společnosti Google, v rozhovoru pro agenturu Bloomberg komentoval postoj Androidu na trhu a prohlásil, že Android vyhrává technologickou válku nad společností Apple.

Eric Schmidt

Podle Schmidta se nyní opakuje situace známá v technologickém odvětví před dvěmi dekádami. Opět spolu soupeří dva giganti. Tehdy to byl Microsoft proti Apple, nyní Google nahradil Microsoft. A podle Schmidta je jasné, že Google se svým operačním systémem Android jasně vyhrává tento souboj.

Procházíme obrovskou změnou platforem, něco podobného jsme zažili před dvaceti lety, kdy Microsoft soupeřil s Applem” prohlásil v rozhovoru Schmidt

Podle nedávných výzkumů společnosti Gartner se Schmidtova slova potvrzují. Android měl ve třetím kvartále letošního roku podíl více jak 74 %, kdežto Apple s operačním systémem iOS sdílí pouze 14 % podílu trhu. Schmidt dále zmínil, že každý den je aktivováno okolo 1,3 milionu nových zařízení s Androidem, takže lze očekávat stále rostoucí podíl Androidu na trhu s mobilními zařízeními.

Schmidt se také v rozhovoru zmínil o sociální síti Google+, která je podle jeho už schopná důstojně konkurovat největší sociální síti Facebook.

Zdroj: Mashable, Androidcentral

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here