Dolphin Browser HD má problém

5

Populární prohlížeč Dolphin Browser HD pro Android teď nebude mít lehké období, neboť analýza ukázala fakt, že prohlížeč narušuje soukromí úživatelů a plýtvá datovým provozem dost výrazným způsobem.

Za vše může Webzine mód, ten má za úkol upravovat zobrazení stránek pro menší rozlišení a zároveň kontroluje, zda pro stránku již existuje její optimalizované zobrazení. To by bylo samozřejmě přínosné, avšak program odesílá URL každé navštívené stránky na servery Dolphinu, tudíž se dá vystopovat, kde jste se pohybovali. A aby toho nebylo málo, databáze obsahuje pouze asi 200 webů a to převážně amerických služeb. Prohlížeč také dost plýtvá datovým provozem.

Společnost se omluvila areagovala tím, že v současné verzi prohlížeče 7.0.2 tuto vlastnost zablokovala a do budoucna bude dostupná jen se souhlasem uživatele.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

 

5 KOMENTÁŘE

  1. Skoda, ze do defaultniho androidiho prohlizece nejde pridat doplnek lastpass (a vubec zadny doplnek). Kvuli tomu pouzivam dolphina. Uz se tesim, az bude Google Chrome na Androidu.

  2. Jak sem psal uz v jinem komentari. Dolphina pouzivam uz hodne dlouho a toto me dost prekvapilo. Nastesti pro me webzine nepouzivam vubec. Ale pekny, ze to blokli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here