Visa Mobile Person-to-Person posílejte peníze z karty Androidem

2

Společnost stojící za nemalým počtem platebních kart, Visa, v nedávné době představila dvě zajímavé a poměrně překvapivě alespoň z počátku na Android exkluzivní služby Visa Mobile Person-to-Person a Visa Alerts.

První jmenovaná nabídne možnost spárování s jednou nebo více kartami a následné posílání peněz na kartu někoho jiného. V případě, že bude příjemce také používat aplikaci a bude tedy i zaregistrován, tak navíc nebudete muset pro jeho identifikaci použít číslo karty, ale bude stačit zadat email, jméno nebo jej vybrat ze seznamu kontaktů.

Jedinou podmínkou bude alespoň zpočátku držení karty vydané na území Evropy. Na podpoře pro ostatní země se ale již pilně pracuje a z největší pravděpodobnosti to alespoň u těch větších nebude dlouho trvat.

Druhá služba, Visa Alerts, bude podstatně jednodušší, o to však možná zajímavější. Jediné co totiž nabídne, bude upozornění vždy, když někdo přistoupí k prostředkům uloženým na kartě. Okamžitě se tak dozvíte o případném nepovoleném výběru peněz nebo podobné činnosti.

Spuštění služeb je naplánováno na konec října, tedy dnešní den, kdy je však zavedou naše banky a případně jestli služby zpoplatní, zatím nikdo neví.

Zdroj: mobilmania, visa

 

2 KOMENTÁŘE

    • Ano, ale když platíte na internetu pomocí údajů z Vaší karty, například přes platební bránu 3D secure, Vaše peníze na ni také nejsou vázány, přesto je transakce provedena. Vše je o spolupráci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here