Corning: „Ohebné displeje v telefonech nejdříve za 3 roky“

0

samsung flexible screen oled

Jen málo témat se vrací s takovou železnou pravidelností, jako flexibilní displeje. Již od počátku roku 2011 se objevují různé prototypy, které s trochou nadsázky hlásají příchod kompletně ohebných, ideálně zároveň průhledných, telefonů do několika málo měsíců.

Realita je však vždy úplně jiná. I přes vždy zaručené spekulace tvrdící, že Samsung už ale opravdu flexibilní displeje vyrábí masově a že na příští velké akci určitě představí první ohebný telefon, k tomu nikdy nedojde a myšlenka ohebných displejů se odloží zas před příští velkou konferenci.

A podle zástupců firmy Corning, stojící za světoznámým sklem Gorilla Glass, to tak bude probíhat ještě nejméně 3 roky. Právě tak dlouho by totiž mělo trvat, než se dočkáme reálně použitelných ohebných skel, která by mohli krýt flexibilní displeje.

Dlužno podotknout, že samotné krytí ohebného displeje by šlo zajisté vyřešit i jinak a nedostupnost ohebného Gorilla Glass se rozhodně nedá považovat za klíčovou překážku v nástupu ohebných displejů. I tak jde ale o důležitou zprávu a to z jednoho prostého důvodu. Konečně se totiž někdo z odvětví podíval na ohebné displeje trochu kriticky a veřejně řekl, že je opravdu nemáme čekat za měsíc nebo dva.

Zdroj: bloomberg

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here