Čína nebude mezi prvními odběrateli iPhone 6

0

Je to tady, Apple iPhone 6 byl již ohlášen a nic mu nebrání k rozšíření se do zemí po celém světě. Zákazníci ze Spojených států, Austrálie, Kanady, Francie, Německa, Hong Kongu, Japonska, Puerto Rica, Singapuru a Velké Británie si mohou novinku předobjednat už zítra, 12. září 2014. První zařízení jim dorazí už za týden od zmíněného data.

1

K údivu však v tomto seznamu zemí chybí právě ta, která se může chlubit největším trhem chytrých telefonů vůbec, Čína. Je to přinejmenším zvláštní situace, jelikož právě Čína se letos ve velkém podílela na prodeji iPhone 5s. Je také potřeba zmínit, že dodavatelé China Mobile, China Unicom, a China Telecom spustili předprodej na začátku září, prohlašujíce dostupnost iPhone 6 v půlce měsíce.

K 2. září sama China Mobile zaznamenala 33 000 předobjednávek.  V porovnání s počtem obyvatelstva Číny je to celkem malé číslo, nicméně třeba uvážit, že bylo získáno po dvou hodinách prodeje a navíc teprve týden po zveřejnění modelu. Údajně, k 9.září byly objednávek ,,statisíce“.

3

Původně stránka Appleu zahrnovala Čínu k zemím, k nimž se měla dostat právě první vlna iPhone 6. Nicméně byla brzy stažena pár hodin po oficiálním ohlášení telefonu. Takže to vypadá jako změna rozhodnutí na poslední chvíli. Média spekulují o tom, že Apple ještě nedostal běžnou certifikaci od Ministerstva průmyslu a informačních technologií (MIIT). MIIT ještě neoznačilo nový iPhone za schválený, což bývá postupem před odesláním do Číny.

2

Samotná firma Apple se k věci ještě nevyjádřila, ačkoli čínští prodejci potvrdili, že datum uvedení na trh bylo posunuto. Žádný z nich však nebyl schopen říct konkrétní datum. Tři dopravci dokonce stáhli své předprodeje a doposud mlčí o následném postupu.

Pokud je skutečně zádrhelem MIIT, začne Apple prodávat hned, jak dostane zelenou. Pokud není, skutečně nám vrtá hlavou, co může být problémem.

zdroj: http://www.phonearena.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here