CEO Applu: zážitek na tabletech s Androidem je mizerný

7

14 - 1

Nebývá to tolik zvykem, ale někdy se holt stane, že se CEO různých společností vyjadřují na adresu konkurence a ne vždy zrovna lichotivě. Podobně tomu bylo i při rozhovoru The Wall Street Journal s Timem Cookem (CEO Apple). Cook neváhal a vyjádřil se k prodeji divize Motoroly Lenovu. Podle něj Google nebyl schopný s Motorolou nic udělat, a tak se ji raději zbavil. Zároveň nezapomněl dodat, že je obtížné vést všechny segmenty, které má Google na starosti, ale že by si s tím Apple poradil.

No a když už jsme u Googlu, tak samozřejmě padla kritika i na Android. “ Uživatelský zážitek tabletů s Androidem je mizerný. Aplikace nejsou ničím jiným, než „natáhnuté“ aplikace pro smartphony. “ zakončil kritiku Tim Cook. Ačkoliv s optimalizací je na tom Android stále o poznání hůře, mezera mezi iOS a Androidem již není tak velká a kritika je tak do jisté míry dost neobjektivní.

Zdroj: ta

7 KOMENTÁŘE

  • To víte, Jan Tipman je zvyklý na trochu vyšší úroveň než nějaký The Wall Street Journal! Však se podívejte na jeho článek! Tento člověk si takovým odpadem jako je The Wall Street Journal možná tak utírá zadek!

   • To víte, jsem zvyklý na extra.cz nebo super.cz 😉 Abyste neřekli, příšerné slovo plátek smažu 🙂

 1. Nikdy jsem nepoužíval ipad, ale dlouho používám asus transformer a co se týče jeho výroku, má pravdu. A každý kdo používá tablet s androidem to ví. Mám stejné aplikace jak v telefonu, tak v tabletu a musím říct že to katastrofální nevyužití těch 10,1″ je fakt smutné. Nechápu čím je jeho výrok „skandální“.

  • Taky mám ASUS Transformer (TF300T model), a já zase musím nesouhlasit. Používám stejné aplikace jako v mobilu, ovšem na tabletu jsou úplně jinak rozložené, tudíž nejsou „jen“ roztáhnuté.. 🙂

   • Myslím, že pravdu máte oba. Některé aplikace nejsou dobře přizpůsobené tabletům a zase naopak… Každopádně, pokud bychom měli být objektivní, tak v mnohých případech na Apple v tomto ohledu Android ztrácí, ale rozohodně už to není tak propastné jako před pár lety.

 2. Zas pochybuju ze ma iPad takove moznosti multitaskingu jako m u j note 10.1 2014edition, kde si obrazovku rozdelim na pul a jeste si pak vyhazu tolik okynek s miniaplikacemi (internet, kalkulacka, zpravy) kolik chci, u 10 me to prestalo bavit a tak sem to dale nezkousel 🙂 o peru nemluvim, nicmene bylo by zpravne podotknout ze android nejvice ztraci na iOs prave v tabletech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here