Flappy Bird vydělává přes milion denně, přesto ji vývojář údajně stáhne z obchodů

4

Hra Flappy Bird se v poslední době stala velmi oblíbenou. S trochou nadsázky by se dalo říct, že je to „trefa do černého,“ tak jako se kdysi povedlo Roviu s Angry Birds. Těžko říct, čím si hra získala tolik fanoušků. Dokazuje však, že i dnes je tím nejdůležitějším nápad, nikoli propracovaná grafika nebo příběh.

flappy

Vývojářem hry je Nguyen Ha Dong z Hanoje. Ten také přiznal, že vývoj mu zabral pouhé tři dny a sám je zaskočený popularitou své hry. Pták na překážkové dráze, jak by se dala hra jednoduše prezentovat, mu totiž přináší asi 50 000 dolarů denně, tedy v přepočtu jeden milion korun.

S úspěchem však přišel také zájem veřejnosti, médií a různých investorů. Pokud se nejedná jen o mediální tah, potom můžeme říci, že právě popularitu vývojář neunesl. Hra mu totiž podle jeho vyjádření na twitteru začala negativně ovlivňovat život. A to až do takové míry, že se ji rozhodl stáhnout z obchodů.

Flappy Bird by měl z Google Play a App Store zmizet právě dnes 9. února ve večerních hodinách, přesně v 18:02. Nguyen Ha Dong chce vývoj hry zcela ukončit, odmítl dokonce několik nabídek na odkup práv. Sám Dong však bude pokračovat s vývojem her dál, jen se chce zaměřit trochu jinou cestou.

Tak jako u každé jiné hry, i u Flappy Bird najdeme několik více či méně povedených klonů. Povede se nějakému zopakovat úspěch?

zdroj: thevergeandroidcentral

4 KOMENTÁŘE

  1. Udělal to chytře 🙂 vydělal si peníze a teď se rychle stáhne než se s ním začne soudit Nintendo

  2. Nápad nebyl jeho, úplně stejné hry tu už byly. Proč se hra stala tak populární je těžké říct. Asi v jednoduchosti je síla? Spiš vyhrál loterii… Jsou i zvěsti, že úvodní úspěch a stahanost nebyly zcela „organické“ nýbrž zaplacené

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here