Bývalý viceprezident HTC pro design obviněn ze špionáže

0

Několik zaměstnanců společnosti HTC, včetně bývalého viceprezidenta pro design produktů Thomase Chiena, bylo obviněno z úniku firemních tajemství, braní úplatků a falšování dokladů.

gsmarena

Zpráva se nejprve objevila v oficiální tiskovém prohlášení kanceláře prokurátora pro Taipei District, následně ji přebraly zahraniční weby. Podle některých zdrojů měl Thomas Chien obdržet spolu s dalšími šesti manažery úplatek v hodnotě sto milionů yenů. Měl se dopustit trestných činů porušení obchodního tajemství a zároveň je podezřelý ze zfalšování dokladů potvrzujících platby pro dodavatelské řetězce. Údajně měli platit třetí subjekt, který jim zpracovával design, i když jej ve skutečnosti navrhovali sami. První zpráva v této otázce se objevila v létě tohoto roku a nyní bylo proti těmto vysoce postaveným zaměstnancům zahájeno trestní stíhání.

Server The Verge kontaktoval emailem tiskové oddělení společnosti HTC, které celou věc odmítlo komentovat. Jedinou informaci, kterou mluvčí sdělil, bylo, že společnost netoleruje narušení integrity a etiky společnosti s tím, že odkázal na prohlášení ze srpna, v němž stojí (Pozn.: Volně přeloženo.):

  • „Společnost očekává, že zaměstnanci budou dodržovat a praktikovat nejvyšší úroveň integrity a etiky. Ochrana vlastnických a intelektuálních práv společnosti, soukromí a bezpečnost jsou hlavní a základní povinnosti každého zaměstnance. Společnost netoleruje jakékoli porušení.“

K úniku mělo dojít mimo jiné v otázce nadstavby HTC Sense 6.0 pro Android. Ta by měla být podle všeho nasazena do připravované vlajkové lodi HTC One 2, která by měla být představena v prvním čtvrtletí roku 2014.

Zdroj: Gsmarena, TheVerge, Engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here