Audi Smart Display – tablet místo palubního počítače

0

Spolupráce Audi a Google nabrala konkrétní podoby. Představený Audi Smart Display bude tablet poháněný Androidem, který bude fungovat jako ovladač, či chceme-li náhrada, za palubní počítač vašeho automobilu.

audi-android-tablet-lede-2Spekulaci o spolupráci Audi a Google jsme psali již na sklonku roku. Později na veletrhu CES 2014 byla tato spolupráce potvrzena s tím, že se jedná o projekt Open Automotive Alliance, kam spadá Audi, Honda, General Motors nebo Hyundai. Příchod automobilů s prvky systému Android, či přímo s celým systémem, v palubním počítači byl odhadován již pro letošní rok.

Audi nyní, nad rámec dříve představených informací, představila vlastní tablet pro svoje automobily. Tablet má 10,2″ úhlopříčku s předpokládaným rozlišením Full HD (1920*1080), je vyroben z leštěného hliníku, odolá teplotám od – 40° Celsia po + 80° Celsia, což je bezesporu důležité, pokud bude zůstávat v automobilu neustále a bude obsahovat procesor NVIDIA Tegra 4. Zařízení samozřejmě  bude moci být v docku jako součást automobilu a nahradí tak palubní počítač, bude jej však také možné vyjmout a použít jako multimediální přístroj.

Spolu s užitím jako multimediálním přístrojem souvisí i fakt, že bude nutné se nějak připojovat k internetu, pokud má mít tablet plné využití. Spolupráci v tomto směru Audi potvrdilo se společností AT&T, kdy již v roce 2015 bude dostupné datové připojení integrované ve voze, díky čemuž budou v automobilech Audi dostupné mapy Google, potažmo Google Earth, Google Street View, ale také webová rádia a navigační systém Audi. Stejně tak bude možné přes Wi-Fi sdílet internet pro cestující.

Tablet v Audi tedy bude využitelný nejen pro řidiče, nýbrž i pro pasažéry. Ti budou moci vedle zmíněných multimediálních funkcí ovládat například rádio ve voze nebo surfovat na internetu. Jaká bude uvnitř verze Androidu zatím není zřejmé. Veletrh CES 2014 je však téměř na začátku, jistě se proto dozvíme ještě mnoho dalšího o zmíněné novince, ale také o dalších zajímavostech ze světa elektroniky.

Zdroj: Engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here