ARM představilo Mali 450 – výkonný grafický čip pro střední třídu

2

Britská společnost ARM zaobírající se designem mobilních procesorů a tento týden představila další přírůstek do současné generace grafických čipů Mali 400 s označením Mali 450.

Na rozdíl od, začátkem minulého roku představeného čipu Mali 604, který by měl být postaven na nové architektuře, bude Mali 450 jen vylepšenou verzí staré dobré Mali 400, známé například z Galaxy S II nebo III.

I tak by ale měla díky mnohým vylepšením nabídnout až dvojnásobný výkon a možnost kombinace až osmi jader do jednoho čipu. Celkově by tedy měla dosáhnout násobně lepších výsledků než současná generace grafických čipů.

V prvních reálných zařízeních bychom se jí měli dočkat začátkem roku 2013. Do přímého srovnání se tedy dostane s Tegrou 3+ a její následovnicí Tegrou 4. Jak si vůči nim povede, můžeme prozatím jen odhadovat, i současná generace Mali-400 se však může po přetaktování (tedy například v Galaxy S III) výrazně novější Tegře 3 bez jakýchkoliv problémů rovnat, takže se dá očekávat, že ani její nástupce na tom nebude nikterak špatně.

zdroj: EETimes via eng

2 KOMENTÁŘE

  1. „Britská společnost ARM zaobírající se designem mobilních procesorů“ – copak ARM je zabývá designem ? Nezabývá se spíše vývojem ? 😀

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here