Nokia koupila vývojáře technologie Scalado Remove pro odstranění osob z fotografií

2

V únoru byla na veletrhu MWC 2012 představena technologie Scalado Remove, která umožňuje rychle a jednoduše pořizovat fotografie bez nepatřičných objektů, jako jsou například osoby a projíždějící automobily. V té době už zbýval jen krůček k vydání aplikace pro Android nebo spolupráci s výrobcem smartphonů. Rychlejší ale byla Nokia, která koupila švédskou vývojářskou společnost Scalado a chystá se tuto technologii integrovat do svých telefonů z řady Lumia. Je tedy velmi nepravděpodobné, že se s technologií Scalado Remove někdy setkáme na zařízeních s Androidem.

A jak Scalado Remove funguje? Po automatickém pořízení několika snímků v rychlém sledu je z nich vytvořena výsledná fotografie. Pouhým kliknutím je pak možno odstranit osoby či projíždějící automobily, které narušují fotografii. Porovnáním snímků totiž Scalado Remove zjistí, které objekty se pohybují a umožní jejich odstranění. To znamená, že funkci není možno použít na dříve pořízené fotografie.

Uživatelé Androidu tedy budou muset zvolit některou z alternativ. Například populární aplikaci TouchRetouch, která je z Google Play Store ke stažení za 1 dolar. TouchRetouch ale funguje na jiném principu než Scalado Remove. Lze jej sice použít na jíž pořízené fotografie, odstranění objektů je však pracnější a výsledný efekt není tak dokonalý.

zdroj: ap

2 KOMENTÁŘE

  1. Zrovna debilní NOKLA koupila scalado:((( proč to raději není klasická aplikace pro všechny platformy!!!!! Taková škoda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here