Aplikace Themer na několik dnů zmizela z Google Play. Mohl za to Apple a pár ikonek

2

themer seven theme

Themer od vývojářů z MyColorScreen je jednou z nejúžasnějších aplikací pro úpravu vzhledu uživatelského rozhraní Androidu. Tento nástroj, který jedním kliknutím promění vaši domovskou obrazovku k nepoznání, dosáhl před pár týdny milníku jednoho milionu stažení. O to větší překvapení bylo, když Themer minulý týden zničeho nic zmizel z Google Play Store.

Vývojáři následně na svých profilech na Facebooku a Google+ objasnili, že Themer odstranil Google, a to na žádost Applu, který aplikaci nahlásil kvůli porušování autorských práv. Gigantovi z Cupertina se nelíbilo jedno z více než dvou seti nabízených témat, které má název Seven. Toto téma velmi zdařile napodobuje iOS 7 (viz screenshot výše) a několik použitých ikonek podle Applu porušuje jeho patenty. Právě z tohoto na první pohled banálního důvodu byl celý Themer na více než týden odstraněn z Google Play Store.

Nyní už je aplikace zase zpět, ale samozřejmě bez zmíněné tématu Seven. Pokud jste si tedy aplikaci dosud nestáhli, můžete tak bezplatně učinit pomocí odkazu níže. Počínání Applu jistě rozlítilo mnoho fanoušků Themeru, záhadou však zůstává především to, proč Apple nejprve nekontaktoval vývojáře a nepožádal je o odstranění inkriminovaného tématu, ale místo toho Googlu orvnou nahlásil celou aplikaci, čímž zapříčinil její odstranění.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

zdroj: Themer (Faacebook), Tech Crunch, Android Community

2 KOMENTÁŘE

  1. Mě to nejde nainstalovat. Piše mi to na google play že aplikace není pro moje zařízení (galaxy note).
    Nemáte někdo stažený soubor apk. Please….

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here