Vyzkoušeli jsme: Google Now Launcher [soubory ke stažení]

13

Nexus 5 cast

Google Now Launcher (dříve Experience Launcher), který můžete znát z telefonu Nexus 5, je velice omezená aplikace – alespoň, co se týče podpory. Vývojáři Google totiž záměrně podporují jen Nexus 5 a pokud byste si chtěli tento launcher na telefonu vyzkoušet, měli byste smůlu.

To se ovšem změnilo díky redaktorům z webu AndroidPolice, kteří upravili .APK soubor tak, aby šel nainstalovat a spustit na téměř každém telefonu. Nyní se stává podmínkou pouze jediné – mít Android 4.1 a vyšší.

Vzhledem k tomu, že nás launcher velice zajímá a tento „minimální“ požadavek splňujeme, podívali jsme se tomuto launcheru na zoubek.

První spuštění

První spuštění launcheru po instalaci potřebných .APK souborů probíhá naprosto bezchybně. Launcher se po startu přepne do Google Now, kde provedete případnou konfiguraci tohoto vyhledávače.

Po dokončení konfigurace Vás aplikace přepne automaticky na plochu, přičemž Vám pomocí tipů poradí, jak launcher využívat a ovládat.

Screenshot_2014-02-10-14-43-07 Screenshot_2014-02-10-14-43-11 Screenshot_2014-02-10-14-43-15 Screenshot_2014-02-10-14-43-21 Screenshot_2014-02-10-11-38-55 Screenshot_2014-02-10-11-38-59 Screenshot_2014-02-10-11-39-17 Screenshot_2014-02-10-14-43-32

Funkce

Google Experience Launcher funguje na podobném principu, jako tomu bylo i u předchozích verzí tohoto launcheru. Stále zde nalezneme app-drawer (výpis aplikací, není nutnost mít všechny aplikace na plochách), což je dle mne stále pohodlnější způsob, než hledat aplikaci na X plochách telefonu, které jsou naprosto zaneřáděny.

V případě nutnosti vyhledávání stačí přejet na zcela první stránku, kde nalezneme Google Now s případnými důležitými informacemi pro nás (odjezd MHD, počasí, výsledky zápasů atd.).

Co se týče přidávání widgetů, zde stačí opět zmáčknout jen tlačítko menu na Vašem telefonu – podobně, jako na základním systémovém launcheru. Následné nastavení widgetu je velmi jednoduché a přehledné.

Rychlost

Co se týče rychlosti tohoto launcheru, zařadil bych je mezi nejrychlejší. Reakční doba při testování byla na velmi dobré úrovni a v průběhu testování jsem nepostřehl, že by se někde něco kouslo. Vše běželo dle mých představ.

Otázkou ovšem je, jak náročný tento launcher je, a zda-li jej využijí i starší zařízení, která svým výkonem mnohdy neoplývají.

Vyplatí se?

To je otázkou pro každého jednotlivce zvláště. Launcher si získá rozhodně velké plus za to, že se nejedná o momentální moderní styl, kde výrobci míří čím dál častěji na umístění všech aplikací na plochu, ale stále zde nalezneme nabídku aplikací – tak, jak jsme byli již dříve zvyklí.

Jak jsem již řekl, rychlost je na výborné úrovni a ovládání je velmi jednoduché. Prostě a jednoduše – tomuto launcheru nelze nic vytknout.

Jak jej nainstalovat?

Postup je velmi jednoduchý. Stačí stáhnout a nainstalovat nejnovější verze aplikací Google Search a Google Now Launcher (k instalaci potřebujete povolení instalace z neznámých zdrojů, provedete v nastavení). Následně stačí stisknout jen tlačítko „domů“ a můžete začít testovat.

13 KOMENTÁŘE

 1. To si snad děláte srandu? „Launcher si získá rozhodně velké plus za to, že se nejedná o momentální moderní styl…“ – to jako vážně? Vždyť to je vrchol moderního designu dnešní doby, co se týče vzhledu OS. Je vidět, že se redaktor asi opravdu nevyzná v designu, protože takovou blbost bych v článku opravdu nečekal.

  • Dobrý den,
   nejspíše jste narazil na telefon, který má problém se správným fungováním tohoto launcheru.

   Děkujeme za zpětnou vazbu!
   Martin Kadlček

  • Dobrý den,

   zaktualizoval jste Google Search pomocí .APK souboru, který je přiložen v tomto článku? Pokud ano, zkuste jej obnovit do původní verze od výrobce, popřípadě nainstalovat aktuální verzi z Google Play.

   Přeji hezký zbytek dne,
   Martin Kadlček

  • Dobrý den,

   ano, telefon lze po instalaci uvést zcela jednoduše do původního stavu – stačí příslušnou aplikaci odinstalovat.

   Přeji hezký zbytek dne,
   Martin Kadlček

 2. vracim se k nova launcheru.tohle je humus.ikony obrovske az tak ze na nexusu 4 vypadaji divne..nastaveni a prispusobeni zadne..katastrofa

 3. HTC One S [EU verze S3] Aplikace Vyhledávání Google bohužel přestala pracovat. Zkoušel jsem nainstalovat vaší verzi, nefunguje, zkoušel jsem normální verzi z Google Play, nefunguje. Poradíte proč?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here