Americká škola zaplatí studentce 70 tisíc dolarů za ukradení účtu na Facebooku

2

Je trochu směšné, kam až může dojít drzost některých jedinců. Jedním z příkladů je Riley Stratton, americká studentka, která v roce 2011 virtuálně urážela svou učitelku na Facebooku. To by nebylo nic tak neobvyklého a zvláštního. Něco podobného se na Facebooku děje běžně a obětmi urážek nejsou ani zdaleka vždy pouze učitelé. Minnesotská škola však šla na řešení těchto problémů trochu jinak a v té době 13 letou studentku donutilo vedení vzdělávací instituce vydat své přihlašovací údaje do modré sociální sítě.

Facebook

Podle tvrzení školy vše proběhlo po konzultaci s rodiči. To však oba popírají a tvrdí, že získané heslo a přihlašovací email byly získány nelegálně a jejich dcera byla touto ztrátou soukromí zdrcena a dodnes trpí ztrátou důvěry k dospělým osobám. Škola však oponuje, že to byl skvělý výchovný tah a svého jednání nelituje. S tím se však neztotožňuje americký civilní soud, škola tak nakonec byla nucena poškozené dívce nabídnout jako odškodné 70 tisíc amerických dolarů.

Riley Stratton

Riley Stratton je s vypořádáním spokojena a její výši obhajuje tím, že se vše stalo mimo školu a pro přístup na Facebook ani nepoužívala žádné školní vybavení. V americkém občanském právu se sice nevyznám, ale selský rozum mi říká, že je tady něco špatně. Člověk by přeci měl být zodpovědný za své jednání na internetu stejně, jako je za své činy v reálně světě. Zjevně si to však nemyslí americké soudy ani legislativa.

 

Zdroj: cnet

2 KOMENTÁŘE

  1. V pořádku, souhlasím. Neměli na to právo, a pokud získali souhlas rodičů, měli ho mít písemně. Vyplatit holčině 70 000. ALE v tom případě ji taky obratem zkasírovat 140 000 za urážku učitelky před celým světem. Když spravedlnost, tak pro všechny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here