10 zajímavých faktů o mobilních telefonech.

0

 

8_Student_using_Android_hone_w_GS_in_portait_mode_on_woodenMilujeme své telefony? Ano, přiznejme si, že jsme dnes na svých telefonech závislí a nedokážeme si bez nich už náš každodenní život představit. Proto vám zde přinášíme pár zajímavých faktů, o které se můžete podělit například s přáteli.

  1. První mobilní telefon byl vyroben v roce 1974 Martinem Cooperem. Který založil Motorollu.
  2. První mobilní telefon byl vyvinut v době, kdy neexistoval dokonce ani domácí bezdrátový telefon a vážil 1kg!
  3. Anglické slovo „cell phone“  je odvozeno od toho, jak telefony pracují. Mobilní signál je ze zdroje přeposílán na jednotlivé buňky (cell=buňka), až dorazí do vašeho telefonu. Každá buňka se spojuje s tou další a společně tak zajišťují bezproblémové spojení. Slovo „cell phone“ bylo poprvé použito v roce 1984.
  4. První mobilní telefon se prodával ve Spojených státech za monstrózní cenu téměř 4 000 $, a to v roce 1983. V dnešní době by to bylo zhruba 9 000 $.
  5. Každou minutu je aktivováno více než 1000 mobilních telefonů!
  6. Váš mobilní telefon má větší výpočetní výkon, než počítače používané pro přistání Apolla 11 na Měsíci.
  7. Průměrný mobilní telefon má na sobě 19 krát více bakterií než klika na záchodě, a telefon má na světě více lidí než WC.
  8. Průměrný člověk odemkne svůj telefon 110 krát denně.
  9. Nejdražším telefonem světe je upravený iPhone. Prodává se asi za 8 milionů dolarů, je vyroben z ryzího zlata a posázen diamanty.
  10. IBM Simon byl prvním chytrým telefonem vůbec. Měl fax, kalendář, dotykový displej a mnoho dalších funkcí, za cenu okolo 800 dolarů.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here