Na začátku února O2 prolomilo tabu u LTE připojení a v rámci pilotního programu nabídlo svým zákazníkům neomezený internet přes LTE. A pak že to nejde! Podmínkou zřízení služby O2 Optimal Air Fix je nemožnost připojení vyšší rychlostí ADSL v lokalitě, kde má být služba provozována + volná kapacita na BTS v blízkosti. Po objednání služby je všem zájemcům zaslán modem ve formě samoinstalačního balíčku a službu si klient zprovozní sám. Optimal Air Fix je možné využívat pouze na zvolené adrese a nelze s ní cestovat.

Na tuto nabídku jako první tento týden zareagoval T-Mobile, který představil hned trojicí neomezených datových tarifů přes LTE, kdy nejvyšší tarif nabídne rychlost připojení až 100/25 Mb/s. Na rozdíl od O2 Vám T-Mobile umožní tuto službu zřídit i v lokalitách s kvalitním xDSL připojením. Všem, kteří projeví zájem o některou z variant, vždy vybere z obou možností připojení (xDSL/LTE) tu vhodnější z hlediska dostupnosti služby v jejich lokalitě. Pokud jsou dostupné obě technologie, padne volba na tu, která v daném místě poskytuje vyšší kvalitu připojení. Nejvyšší Varianta Pevný internet 100 je dostupná pouze s technologií LTE (z kapacitních důvodů si není možné tento tarif pořídit na území Prahy).

U T-Mobile je LTE připojení řešeno pevnou instalací obsahující i externí anténu v místě užívání. Při uzavření smlouvy na 24 měsíců (a současně jejím dodržení) stojí instalace včetně nastavení služby 1 Kč.

Schéma připojení pevného internetu přes LTE od T-Mobile
Schéma připojení pevného internetu přes LTE od T-Mobile

O2 i T-Mobile si od této nabídky slibují příliv nových zákazníků, kteří aktuálně využívají připojení přes místního Wi-Fi providera. Nabídka od T-Mobile je v tomto směru mnohem progresivněji nastavena než u O2, kde touto službou víceméně nahrazují nedostupnost rychlého internetu přes ADSL.

[table “18” not found /]

V redakci se již těšíme na reakci Vodafonu na dané nabídky, jestliže si nechce nechat utéci tuto zajímavou skupinu spotřebitelů, nemůže již dlouho s nabídkou otálet. Nabídka je odvislá od vytížení a kapacity sítě, jak vidno tak u sdílené T-Mobile/O2 sítě existují značné nevyužité kapacity.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here