Vývoj her pro PlayStation Mobile osvobozen od jakýchkoliv poplatků

1

HTC - Sony Playstation certifikace

Třebaže v České republice stále nedostupná, je před necelým rokem spuštěná herní platforma PlayStation Mobile, nabízející jednotné prostředí pro hry na nemálo androidích zařízeních a handheld konzoli PS Vita, bezesporu zajímavá. I přes ne úplně kvalitní obchod a bohatou nabídku her totiž nabízí relativně slušnou základnu uživatelů a vcelku nízký počet již existujících her, což znamená dobrou možnost se prosadit se svým titulem.

A tímto týdnem počínaje bude ještě o trochu lukrativnější. Sony totiž zrušilo původní 99 dolarový poplatek za roční provozování vývojářského účtu. Vývojáři tak mohou psát a nabízet aplikace za stejné peníze, jako na Google Play – zadarmo.

Samozřejmě se nedá tvrdit, že bude od zítřka PlayStation plné her. Vzhledem k tomu, že se pro něj ale píše ve vcelku oblíbeném C# a je pro něj dostupná otevřená implementace XNA – MonoGame bez nutnosti platit za drahou licenci Xarmin.Android, tak je nanejvýše pravděpodobné, že se zájem vývojářů o tuto platformu zvýší. A z toho budeme nakonec těžit jen my, koncoví uživatelé.

Zdroj: gamasutra

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here