Apple a Samsung si v prvním čtvtletí rozdělili skoro 100 % zisků

0

appleinsider

Že se o většinu zisků z trhu chytrých mobilních telefonů dělí Apple a Samsung není žádná novinka, ba právě naopak. Jde o, obzvláště pro fanoušky ostatních výrobců smutnou, zprávu, která platila v druhém čtvrtletí roku minulého a podle nejnovější zprávy analytické společnosti Canaccord Genuity, kterou zveřejnil web appleinsider zůstává pravdivou i nyní.

I přesto, že se podíl jablečné společnosti na zisku z chytrých telefonů v posledních několika čtvrtletích výrazně snížil, tak i v tom prvním letošním stále dosahoval 57 %.  Přesně opačným směrem postupoval Samsung, zatímco ještě v posledním čtvrtletí minulého roku ubíral 29 %, tak toto čtvrtletí už dosáhl na 43 %.

Jednoduchou matematikou se tak dostaneme k na první pohled překvapivému zjištění, že si Apple a Samsung v podstatě rozdělili veškerý zisk z chytrých mobilních telefonů mezi sebe. Toto zjištění samozřejmě není úplně pravdivé, zisku v nedáno ukončeném období dosáhlo také Sony, BlackBerry, Nokia LG a HTC. Ani jedna ze společností ale nedosáhla zisku tak výrazného, aby to znamenalo víc, jak jedno procento.

Vedle čísel ukazujících podíl na zisku je poměrně zajímavým ukazatelem také operating margin, tedy hodně zjednodušeně podíl mezi příjem a ziskem. Ten, zatímco u Applu klesal a u Samsungu naopak rostl, má jablečná společnost stále téměř dvojnásobný, 35 % oproti jihokorejským 22 %.

Zdroj: appleinsider via smartmania

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here