Výdělky HTC za listopad jsou o 20% nižší než minulý rok

2

htc logo

Ačkoliv vypadal rok 2011 pro HTC po uzavření 3. čtvrtetí opravdu výrazně pozitivně, tak po uzavření listopadu, to již tak úžasné není. Podle ne-úplně oficiální a úplné zprávy se totiž v tomto měsíci propadly zisky firmy oproti stejnému měsíci minulý rok o celých 20%.

Ačkoliv se to na jednu stranu nemusí zdát nikterak strašné, tak si je třeba uvědomit, že oproti minulému roku se celkové prodeje chytrých telefonů výrazně zvedli a teoretický pokles podílu na tržbě je tak ještě větší.

Co tento propad způsobilo, známo není. Někteří říkají, že jde o vliv v poslední době velmi silného Samsungu, jiní naopak tvrdí, že za vším stojí Nokie a její již delší dobu chystané Lumie s Windows Phone 7.5. Já se osobně přikláním spíše k tomu, že HTC prostě přestalo alespoň u Evropských modelů inovovat a usnulo na vavřínu.

Kde přesně pravda leží, se ale asi nikdy nedozvíme. Jedno je však jisté. Doby kdy bylo HTC synonymem k nejprodávanějším chytrým telefonům pomalu ale jistě končí. A ačkoliv je to na jednu stranu škoda, tak na druhou si musíme uvědomit, si firma možná alespoň vzpomene, že i těch pár evropských zákazníků je důležitých.

2 KOMENTÁŘE

  1. Ani se tomu moc nedivím.Přijde mi,že u HTC jsou zajímavé modely s cenou nad 10000 tisíc a pak ten jeden s cenou okolo 5500 tisíc.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here