Telefónica a T-Mobile se chystají příští rok sdílet GSM a 3G síť

0

sit

Už začátkem příštího roku chce T-Mobile a Telefónica sdílet své sítě GSM a 3G. Jak uvádějí obě společnosti v tiskové zprávě, zřejmě se dočkáme klasického modelu sdílení, kdy bude území rozděleno na dva celky. V jednom bude vysílače provozovat T-Mobile, ve druhém Telefónica. Na podobném principu budovali operátoři poslední dva roky část 3G sítě.

Sdílení by mělo přinést větší úsporu a zároveň zefektivnění služeb. Uspořené prostředky budou prý využity k dalšímu rozvoji.  Úsporu vidí operátoři hlavně ve vypnutí převážně těch méně efektivních vysílačů. „Touto spoluprací nejen zlepšíme dostupnost služeb pro zákazníky, ale zároveň budeme schopni vypnout méně efektivní vysílače,“ uvedl generální ředitel T-Mobilu Milan Vašina.

„Se společností T-Mobile sdílíme část mobilní infrastruktury třetí generace již více než dva roky a díky této spolupráci nabízíme zákazníkům O2 lepší pokrytí a vyšší kvalitu služeb. Na základě této zkušenosti, stejně jako zkušeností v jiných zemích, se domníváme, že sdílení je klíčové pro budování sítí té nejvyšší kvality,“ myslí si šéf Telefóniky Luis Malvido.

Obě společnosti chtějí uzavřít smlouvu o sdílení do konce letošního roku. Zároveň se nechaly slyšet, že tento krok nemá nic společného s aukcí kmitočtů. T-Mobile a Telefónica se dohromady starají o téměř 11 milionů zákazníků.

zdroj: ČTK

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here