Huawei Honor 3 oficiálně představen. Opět jde proti zvyklostem střední třídy

0

Huawei tento týden představil Honor 3, který se snaží stejně jako předchozí generace smartphonu zaujmout výborným poměrem ceny a výbavy. Novinka sice cenově zapadá do střední třídy, ale v mnoha aspektech výbavy se inspirovala mnohem dražšími vlajkovými loděmi.

Huawei Honor 3 water

Začneme tedy tím, co není zrovna typickou výbavou telefonů střední třídy. Huawei Honor 3 se může pochlubit zvýšenou odolností vodě a prachu, která je potvrzena certifikací IP55 a IP57. Smartphone by tedy měl například bez problémů přežít ponoření do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut. Další zajímavostí, se kterou jsme se dosud setkali jen u mnohem dražších modelů, je infraport sloužící k dálkovému ovládání televize a dalších zařízení v domácnosti.

Honor 3 opět narostl do šířky i výšky, za což může 4,7″ IPS displej se solidním rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů. Čínský výrobce však zapracoval na využití místa a rámeček kolem displeje je ve srovnání s předchozími generacemi mnohem menší. O chod smartphonu se stará známý čtyřjádrový procesor HiSIlicon K3V2 (Cortex A9) taktovaný na 1,5 GHz, který sice nepatří k posledním výkřikům techniky, ale i přesto zajistí dobrý výkon pro běžné používání i hraní her.

Huawei Honor 3 mtksj1

Telefon rozhodně nebude zpomalovat ani RAM, která má velikost 2 GB. Vnitřní paměť má kapacitu 8 GB a nechybí její možnost rozšíření pomocí slotu na micro SD karty. Příjemným překvapením je fotoaparát , který má rozlišení 13,1 mpx, LED blesk a využívá snímač Exmor RS od Sony. Přední kamerka pro videohovory a autoportréty dostala rozlišení 1 mpx. Baterie má kapacitu 2 150 mAh a při dobré optimalizaci by mohla zajistit velmi solidní výdrž.

Operačním systémem je Android 4.2.2 Jelly Bean s uživatelskou nadstavbou Emotion UI. O konektivitu se podle očekávání starají technologie Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a HSDPA (3G), naopak NFC bohužel chybí. Na čínském trhu je Huawei Honor 3 nabízen za cenu od 1 888 juanů, což je v přepočtu necelých 6 000 Kč. Zájemci zatím nemají možnost výběru z více barevných verzí, výrobce má totiž v nabídce jen elegantní bílou.

Dostupnost na mezinárodních trzích zatím nebyla potvrzena, ale předpokládáme, že se Honor 3 stejně jako předchozí generace smartphonu nejpozději za několik měsíců objeví i na pultech českých obchodů. Cena sice bude o několik tisíc korun vyšší než v Číně, ale přesto zůstane Huawei Honor 3 velmi lákavou volbou pro zájemce o dobře vybavený telefon.

Huawei Honor 3

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here