Sony začalo vydávat Android 4.1 Jelly Bean pro Xperia S, Xperia SL a Xperia Acro S

6

sony xperia jelly bean

Sony minulý týden zahájilo vydávání aktualizace na Android 4.1 Jelly Bean pro další loňské smartphony. Na řadě je tentokrát Xperia S, Xperia SL a Xperia Acro S. Připravení by měli být také majitelé Xperie Ion, která je v aktualizacích na řadě jako další.

Update je jako obvykle vydáván postupně, takže může chvíli trvat, než se dostane do všech výše uvedených smartphonů. Jako obvykle je distribuce ovlivněna regionem, pro který je telefon určen, případně mobilním operátorem, u kterého byl přístroj zakoupen. Zatím nebylo oznámeno, zda je aktualizace šířena jen přes počítačový program PC Companion, nebo také OTA cestou (přes Wi-Fi).

Doplněno: Čeští uživatelé Xperie S už potvrzují, že aktualizace dorazila i na jejich smartphony. Vypadá to, že instalace probíhá opravdu pouze po připojení k počítači, nikoliv bezdrátově (OTA), jak je jinak obvyklé.

Jaké novinky aktualizace přináší?

Android 4.1.2 Jelly Bean pro výše uvedené Xperie přináší hned několik významných novinek zahrnující například výrazně rychlejší uživatelské rozhraní (tzv. project butter), přepracované notifikace s možností zakázání vybraných aplikací a inteligentní hlasové vyhledávání Google Now. Samotné Sony přidalo novou verzi grafické nadstavby, kterou můžeme znát například z Xperie Z.

Uživatelé mohou vyzkoušet tzv. Stamina Mode, který ukončováním zbytečných aplikací v režimu spánku dokáže ušetřit cenná procenta baterie. Přibylo také více možností přizpůsobené, konkrétně předělaná domovská obrazovka s lepší správou widgetů a zkratek, možnosti přidání až sedmi domovských obrazovek, widgety s automatickou změnou velikosti a rozšířené notifikace.

Výrobce přidal také vylepšenou správu aplikací a vyhledávání, která zahrnuje možnost dlouhého kliknutí na jakoukoliv ikonu aplikace pro její přesunutí, přidání na domovskou obrazovku nebo vytvoření složky a nové vyhledávání v menu aplikací. Zapomenout na intuitivnější verze multimediálních aplikací Walkman, Album a Filmy.

Kdy dostane váš smartphone či tablet aktualizaci na Android 4.1 Jelly Bean? Sledujte nášvelký a pravidelně aktualizovaný článek.

via Pocket Droid

 

6 KOMENTÁŘE

  1. Potvrzuji. Nefunguje klasická Over the air aktualizace ale je třeba aktualizovat přes web Sony. Tzn, propojit počítač a telefon kabelem jako za krále Klacka 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here