Acer Liquid S1 – obr s 5,7″ displejem a Androidem 4.2

0

Acer Liquid S1

Acer vstupuje do světa obrovských smartphonů, kterým se také přezdívá tabletofony či phablety. Novinka taiwanské společnosti sice nabídne obrovský, ale v kombinaci s průměrnou výbavou a příjemnou cenou.

Acer Liquid S1, který byl představen na právě probíhajícím veletrhu Computex 2013 v Taipei, je vybaven 5,7″ displejem o rozlišení 1280 x 720 obrazových bodů, čtyřjádrovým procesorem MediaTek taktovaným na 1,5 GHz, 1GB RAM a 8GB vnitřní pamětí, kterou je možno dále rozšířit pomocí slotu na micro SD kartu.

Na zadní straně najdeme 8mpx fotoaparát s LED bleskem a BSI senzorem pro kvalitnější snímky za špatných světelných podmínek. Na přední straně samozřejmě nechybí kamerka pro videohovory, její rozlišení však prozatím upřesněno nebylo.

K další výbavě patří Wi-Fi, Bluetooth, 3G, technologie DTS Mobile pro kvalitnější zvuk a vyjímatelná baterie s podprůměrnou kapacitou 2 400 mAh. Operačním systémem je Android 4:2 Jelly Bean, který se ze strany výrobce dočkal jen minimálních změn, jako například přidání sady „plovoucích aplikací“. Rozměry smartphonu jsou 163 x 83 x 9,5 mm a hmotnost se vyšplhala na 195 gramů.

Acer Liquid S1 bude nabízen na vybraných evropských trzích, například v Německu, Francii, Belgii, Nizozemsku, Německu, Velké Británii, Ukrajině a Rusku. Dostupnosti oficiální cestou v České republice se nejspíš nedočkáme. Cena byla předběžně stanovena na 349 eur (necelých 9 000 Kč) a na pultech obchodů by se novinka měla obejvit ve třetím čtvrtletí letošního roku.

zdroj: Acer

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here