Sony Xperia Ion začíná dostávat aktualizaci na Android 4.1 Jelly Bean

0

sony xperia ion red

Po včerejším vydání updatu na Android 4.2 pro Xperii Z, pokračuje Sony v aktualizaci svých loňských modelů na Android 4.1. A na řadě je Xperia Ion, která v těchto dnech dostává dlouho očekávaný firmware s označením 6.2.B.0.211, který je postavený na Androidu 4.1.2 Jelly Bean. Jak už bývá u japonského výrobce zvykem, distribuce aktualizace probíhá postupně, takže může chvíli trvat, než nová verze Androidu dorazí na váš smartphone. Aktualizace by tentokrát měla probíhat výhradně přes počítačový program PC Companion.

Jaké novinky aktualizace přináší?

xperia s jelly bean 1 xperia s jelly bean 2 xperia s jelly bean 3

Android 4.1.2 Jelly Bean pro Xperii Ion přináší hned několik významných novinek zahrnující například výrazně rychlejší uživatelské rozhraní (tzv. project butter), přepracované notifikace s možností zakázání vybraných aplikací a inteligentní hlasové vyhledávání Google Now. Samotné Sony přidalo novou verzi grafické nadstavby, kterou můžeme znát například z Xperie Z.

Uživatelé mohou vyzkoušet tzv. Stamina Mode, který ukončováním zbytečných aplikací v režimu spánku dokáže ušetřit cenná procenta baterie. Přibylo také více možností přizpůsobené, konkrétně předělaná domovská obrazovka s lepší správou widgetů a zkratek, možnosti přidání až sedmi domovských obrazovek, widgety s automatickou změnou velikosti a rozšířené notifikace.

Výrobce přidal také vylepšenou správu aplikací a vyhledávání, která zahrnuje možnost dlouhého kliknutí na jakoukoliv ikonu aplikace pro její přesunutí, přidání na domovskou obrazovku nebo vytvoření složky a nové vyhledávání v menu aplikací. Zapomenout na intuitivnější verze multimediálních aplikací Walkman, Album a Filmy.

Kdy dostane váš smartphone či tablet aktualizaci na Android 4.1/4.2 Jelly Bean? Sledujte nášvelký a pravidelně aktualizovaný článek.

via Xperia Blog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here