Vývojáři CyanogenModu chtějí ukončit podporu zařízení s Tegrou 2

0

Nvidia Tegra 2

Když byla včera vydána stabilní verze CyanogenModu 10.1, chyběly v seznamu podporovaných zařízení smartphony a tablet s dvoujádrovým procesorem Nvidia Tegra 2. Vývojáři ze CM týmu dnes na svém Google+ účtu uvedli, že zařízení s Tegrou 2 jim dlouhodobě způsobují problémy a z toho důvodu bude CyanogenMod 10.1 postavený na Androidu 4.2 Jelly Bean poslední oficiálně podporovanou verzí oblíbené ROM.

Hlavním důvodem je engine NEON pro zpracování médií, který je v posledních verzích Androidu velmi důležitou součástí operačního systému a využívají jej dokonce nativní aplikace od Googlu, jako například vyhledávaní Google Now. NEON je však podporován jen novějšími ARM architekturami, konkrétně čipy od Nvidie podporují tento engine až od Tegry 3.

Dvoujádrovou Tegrou 2 je jsou vybaveny například tablety Motorola Xoom, Asus Eee Pad Transformer, Samsung Galaxy Tab 10.1 a Acer Iconia Tab A200 a Acer Iconia Tab A500. Procesor se však objevil také ve smartphonech, například LG Optimus X2 nebo Samsungu Galaxy R. Všechna tato zařízení bohužel přijdou o oficiální podporu ze strany CyanogenMod týmu. Není však vyloučeno, že se vývoje oblíbené ROM neujme širší komunita z fóra XDA-Developers.

via Android Police

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here