Slovensko: LTE zdarma v pěti městech až do února

0

telekom

Čeští operátoři nedávno představili své plány pro zavedení technologie LTE na území České republiky Vodafone chce do prosince 2014 pokrýt většinu ČR, O2 spouští síť v BrněO2 nabídne v Praze a Brně pokrytí LTE. Na rychlý internet z LTE se tak můžeme těšit již příští rok, bez ohledu na to jak dopadne právě probíhající aukce nových kmitočtů.

sk mapa

Úplně jiná situace panuje u našich sousedů, kde Slovak Telekom spustil nabídku internetu pomocí sítě 4. generace LTE v Trnavě, Nitře, Žilině, Bánske Bystrici a Prešově. LTE síť je provozována na frekvenci 1 800 MHz se šířkou pásma 10 MHz a nabízí teoretické maximální rychlost stahování 73 Mbit/s tím že rychlost nahrávání může být až 23 Mbit/s.

LTE mohou využívat zdarma až do 15. února všichni zákazníci s mobilními tarify Happy, Biznis Star, či s neomezeným mobilním internetem, kteří zároveň získají extra 1GB dat k jejich datovému balíčku.

Další podmínkou využívání této novinky je vlastnictví některého z podporovaných přístrojů, který zvládne příjem LTE. Mezi podporované přístroje momentálně patří  HTC One, HTC One Mini, Sony Xperia Z1, Xperia Z, Xperia SP, Nokia Lumia 1020, Lumia 925, Lumia 920, Lumia 900, Lumia 820. Pro smartphony od Samsungu se připravuje aktualizace, která zajistí kompatibilitu se spuštěnou LTE síti. Podle interních statistiky Slovak Telekomu podporované zařízení vlastní 55 tisíc zákazníků.

Na další plány rozšíření sítě a speciální LTE tarify si budou Slováci muset počkat do příštího roku. Tak jako u nás na Slovensku probíhá aukce kmitočtů, jenž umožní lepší pokrytí území technologií LTE.

Zdroj: mobilmania.azet.sk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here