Samsung požaduje po Apple prototyp iPhone 5, prý aby omylem nezkopíroval

6

Ačkoliv tato zpráva s Androidem jako takovým zrovna nesouvisí tak je tak těžko uvěřitelná, že se o ni s Vámi podělit prostě musím.

O tom, že Apple zažalovat Samsung kvůli údajnému napodobování jejich telefonů, přehrávačů a tabletů asi víte. A protože Samsung je přirozeně hodná firma a byla by opravdu velice smutná, kdyby se něco takového znovu opakovalo, tak teď po Applu soudní cestou požaduje zveřejnění návrhů nového iPhone 5, prý aby jej omylem nenapodobila. To samé požaduje také v případě iPadu 3 z naprosto stejných důvodů.

Rozhodně bude zajímavé sledovat, jak soud rozhodne, přeci jen v Americe je možné všechno a pokud dá Samsungu za pravdu a Apple bude donucen nové návrhy zveřejnit nebo stáhnout žalobu za napodobování, bude to pro něj rozhodně poměrně nezanedbatelné rána.

Také bude zajímavé sledovat případné zhoršení vztahů mezi firmami, přeci jen Samsung je jedním z největších a nejdůležitějších dodavatelů vybavení do iPhone a iPadu, zmiňme například dvoujádrový A5 procesor.

Zdroj: engadget

 

6 KOMENTÁŘE

  1. Je až absurdní jen to že v Americe vznikají firmy jen za účelem skoupit licence a následně se kvůli nim soudit. Já si budu licencovat PRD a budu po každém kdo si usere požadovat licenční poplatek. Je s podivem jak málo rozlišuje tak diametrální rozdíl mezí pojmy „Kopie = Naprosto shodné jak HW ta SW“ a nebo „Inspirace = Využití a přizpůsobení časti“. Tím druhým je VINEN Apple neboť používá část HW od Samsung ale podle logiky Apple by jejich vlastní postup měl být „Kopírování“.

    A teď jedna perlička. V době kdy všichni měli monochrom displaye tak Siemens přišel s „Barevným“ displayem ve svém modelu S10 a následujících. Dnes by se mohl soudit se všemi výrobci mobilů s barevným displayem. Už se těším až nástupce zaniklé mobilní divize tohoto výrobce začne podávat soudní žaloby a požadovat odškodné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here