Samsung chystá levnější variantu Galaxy Note 3

0

Galaxy Note 3

Cena Samsungu Galaxy Note 3 je pro některé příliš vysoká. Za jednoho takového obra můžeme zaplatit kolem 18 tisíc korun, což rozhodně není málo. Mnozí zákazníci tak musejí sáhnout po levnější variantě, i když se jim Note 3 zamlouvá. Této situace si je Samsung vědom, a proto chystá na příští rok odlehčenou verzi toho obra s názvem Note 3 Lite.

Konstrukčně však telefon bude naprosto stejný s klasickou verzí. K dispozici bude také stylus S-pen a spousta dalších vychytávek. Výrobce chce ušetřit hlavně na výkonové výbavě telefonu, takže k odlišnostem dojde pouze zde. AMOLED displej z Note 3 tak nejspíše nahradí LCD panel, který nepodává barvy tak dobře, jako první zmiňovaná technologie. I fotoaparát bude ochuzen o pár megapixelů a nabídne rozlišení „jen“ 8 Mp. Další informace hovoří o jiném procesoru a pamětech RAM, ale zde bohužel zatím neznáme konkrétní čísla, avšak například u paměti můžeme pravděpodobně očekávat 2 GB.

Telefon by mohl být představen na veletrhu MWC v Barceloně příští rok, takže si na tohoto levnějšího obra ještě pár měsíců počkáme. Galaxy Note 3 Lite by mohla být lepší alternativa pro zákazníky, kteří hledají velký telefon s dobrým výkonem za příznivou cenu, což se u Galaxy Mega bohužel nepovedlo. Jakou cenovku bude telefon mít se zatím neví.

Zdroj: SM

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here