PTCRB certifikovalo novou Android 4.0 ROM pro Xperia Play, že by aktualizace nakonec přeci jen vyšla?

0

Sony Ericsson Xperia PLAY

Aktualizace na Android 4.0 Ice Cream Sandwich pro herní telefon Sony Xperia Play byla přibližně před měsícem oficiálně zrušena kvůli špatnému výkonu v náročnějších hrách. Tento týden se ale naprosto z ničeho nic objevila v seznamu certifikovaných firmwarů seskupení PTCRB, které má na starosti testování a schvalování GSM zařízení pro Severní Ameriku.

Takřka určitě tedy existuje nějaká téměř finální verze Android 4.0 Ice Cream Sandwich ROM pro Xperia Play, která se nikdy nedostala na světlo světa. Pravděpodobně jde pak o tu verzi, jejíž testování odhalilo problémy, kvůli kterým bylo pak její oficiální vydání zaříznuto.

„Ice Cream Sandwich vyžaduje z hardwarového hlediska od telefonu více než Gingerbread. Android 4.0 je výkonnější OS a tedy vyžaduje více prostředků – aplikace na něm potřebují více RAM, více procesorového času a mají větší síťovou zátěž. Z interního testování a poznatků od vývojářů a komunity z beta verze ROM [viz naše zprávička] jsme zjistili, výrazné zhoršení zážitku u, na hardware náročnějších, her. A vzhledem k tomu, že je Xperia Play zaměřená na hraní, tak nemůžeme doporučit aktualizaci.

Jejího rozšíření mezi uživatele se tak zřejmě stejně nedočkáme, s trochou štěstí by však mohla ‚uniknout‘ a pomoci komunitě ve vytváření vlastních Android 4.0 ROM. Oproti starší beta verzi totiž díky certifikaci PTCRB již obsahuje drivery pro GSM a WiFi čip a je zřejmě běžně použitelná.

Doufejme tedy, že se Sony zachová správně a vydá ji, s trochou štěstí třeba i s kompletními zdrojovými kódy. Alespoň to si totiž majitelé Xperie Play zaslouží.

zdroj: pocketnow

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here