ZTE Grand X LTE – dvoujádrový Snapdragon S4 a Android 4.0 ICS

1

ZTE dnes představilo svůj první smartphone, který je vybavený integrovaným LTE čipem. Čínský výrobce už má v nabídce několik telefonů podporujících tuto technologii připojení k internetu, až u ZTE Grand X LTE (T82) je ale LTE čip součástí procesoru. Největší výhodou integrovaného LTE čipu ve srovnání s externím je výrazně nižší spotřeba energie.

ZTE Grand X LTE je vybaveno dvoujádrovým procesorem Snapdragon S4 s taktem 1,5 GHz. A protože je LTE docela velikým „žroutem“ energie, nezapomněl výrobce na baterii s nadprůměrnou kapacitou 1900 mAh.  8mpx fotoaparátu s přisvětlovací diodou a možností natáčení videa ve Full HD (1080p) dělá společnost přední kamera pro videohovory s HD rozlišením (720p). Velikost displeje nebyla oznámena, známe ale jeho rozlišení, které by mělo 960 x 540 pixelů (qHD). Potěší také nejnovější verze operačního systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich, s grafickou úpravou od ZTE.

Novinka by se měla začít prodávat na evropském trhu ve třetím čtvrtletí letošního roku. Dobrou zprávou je, že ZTE Grand X LTE budeme moct naplno využít také v České republice. O2 totiž dnes spouští v Jesenici u Prahy první LTE vysílač v České republice. V červenci by jej měl následovat T-Mobile, který zkušebně spustí LTE přímo v hlavním městě.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here