Předinstalované aplikace od Microsoftu budou na smarphonech a tablech od Samsungu

1

Samsung a Microsoft

Služby a aplikace od Microsoftu jako je Office či Skype budou nyní přednistalovány na zařízeních od Samsungu. Tímto krokem Samsung naplňuje dohodu s Microsoftem ohledně nárovnání v rámci patentového sporu těchto dvou technologických velikánů.

Microsoftu se podařil husarský kousek, kdy využil patentového sporu s největším prodejcem Androidích smarphonů ve svůj prospěch. V rámci stažení žaloby proti Samsungu, získal novou základnu uživatelů svých vlastních aplikací pro Android.

Microsoft se zaměřuje na znovuobjevení produktivity s důrazem na mobilní a cloudová řešení. Z tohoto důvodu si prosadil instalaci svého balíčku Office, komunikačního nástroje Skype a propojení chytrých zařízení s cloudovým uložištěm OneDrive.

  • Jak již bylo uvedeno na Mobile World Congress, Samsung bude do nových smartphonů Galaxy S6 a Galaxy S6 edge instalovat služby OneNote, OneDrive a Skype.
  • V první polovině roku 2015 Samsung plánuje instalaci aplikací Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, OneDrive a Skype do vybraných tabletů Samsung s Androidem.
  • Smartphony Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge budou navíc vybaveny dodatečným cloudovým úložištěm o velikosti 100 GB na dobu dvou let prostřednictvím Microsoft OneDrive.

Podniky, které si pořídí zařízení přes prodejní síť Samsung B2B, budou mít přístup ke třem verzím služby Microsoft Office 365 – Business, Business Premium a Enterprise.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here