Nové Xperie nabídnou Triluminos display technologii

0

triluminos

Společnost Sony v poslední době zabodovala se svými modely z řady Xperia. Poslední model vyšší třídy, Xperia Z se těší velké oblibě a vybudoval si širokou skupinu fanoušků. Nutno říct, že se jedná o opravdu dobře vybavený telefon, navíc se slušným designem. Výrobce však do budoucna hodlá nabídnout ještě něco víc.

Řeč by mohla být o chystaném zařízení s kódovým označením Honami, který by měl přinést až 20 Mpx fotoaparát a další vylepšení. Zejména pak novou technologii displejů, která měla být původně použita jen u televizí. Jedná se o Triluminos display technologii, tu Sony představilo začátkem letošního roku.

Triliuminos nabízí kombinaci modré LED s tenkou skleněnou trubičkou s kvantovými body. Ty absorbují část modrého světla a přemění je na čisté červené a zelené světlo. Výsledné světlo je pak mnohem intenzivnější a ve výsledku můžeme na obrazovce vidět více (odstínů) barvy. Klasické LCD pak používají modré LED podsvícení s vysokou intenzitou, jehož zář je přeměněna vrstvou fosforu.

Sony tak přichází s odpovědí na konkurenční AMOLED a Super LCD a OLED displeje. Uvidíme, jaký rozdíl ve kvalitě přinese toto nové řešení.

zdroj: engadgetmojandroid

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here