Neoficiální Android 4.4 KitKat pro Nexus S a Nexus One

0

Nexus S Nexus One

Zařízení z řady Nexus jsou oblíbená zejména díky rychlým a častým softwarovým aktualizacím. Po uplynutí určité doby (většinou osmnácti měsíců) po představení však i Google pošle dané zařízení, alespoň co se týče dalších updatů, do křemíkového nebe. Před několika týdny tento osud postihl Galaxy Nexus, který nedostane oficiální cestou nejnovější Android 4.4 KitKat. Naštěstí se však našli šikovní vývojáři, kteří přišli s alternativním řešením.

Nejinak je tomu ani v případě starších smartphonů od Googlu, konkrétně u Nexusu S a Nexusu One. Pro oba telefony je na fóru XDA Developers dostupná ROM založená na Androidu 4.4 KitKat. Zatím se sice jedná jen o rané verze obsahující nejrůznější chyby, ale vývojáři na ROM stále pilně pracují.

Další informace včetně odkazu ke stažení najdete v příslušných tématech pro Nexus S a Nexus One. Na závěr upozorňujeme, že instalaci alternativních ROM by měli provádět jen zkušení uživatelé, protože při nesprávném postupu může dojít k poškození vašeho smartphonu.

via Talk Android

Dostane váš smartphone či tablet Android 4.4 KitKat oficiálně? Podívejte se na náš průběžně doplňovaný seznam aktualizací.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here