Na co jsme zapomněli aneb Přehled dalších novinek uplynulého týdne (7. týden 2013)

0

prehled dalsich novinek uplynuleho tydne

Týden utekl jako voda a prázdninová sezóna je v plném proudu. Svět mobilních technologií ovšem nelze zastavit a náš web nemůže napsat o všem, co se za týden stane. Pojďme se tedy podívat na přehled dalších novinek, o kterých jsme se nestihli zmínit minulý týden na našem webu.

Hra Stargate SG1 Unleashed pro Android zařízení již příští měsíc

stargate

Fanoušci seriálu Hvězdná brána se již brzy mohou těšit na připravovanou hru nesoucí název Stargate SG1 Unleashed. Budete mít tedy možnost se opět potkat například s proslulým plukovníkem Jackem O´Neillem či spousty jinými postavami.
Hra by měla být velice pěkně graficky zpracována a o vývoj se stará zatím neznámá firma Arkalis, která ale spolupracuje i s vývojáři Gameloftu a MGM. Na Google Play by hra měla být dostupná v březnu.

 

Sony vydalo zdrojový kód jádra pro Xperii Z

Velice často se nestává, že by výrobce mobilních telefonů vydal zdrojové kódy dříve, než vydal určitý model. Sony ovšem právě tento krok předvedlo u jejich vlajkového modelu – Xperia Z, pro který tento týden vydal zdrojové kódy jádra telefonu.
Vývojáři tedy již mohou začít kompilovat systémy právě pro tento telefon, přičemž první kusy se prodají přibližně až za 14 dnů.

 

Samsung chce prodat 100 miliónů kusů modelu Galaxy S IV

samsung galaxy s iv koncept

I když se telefon ještě ani nezačal prodávat a dokonce nebyl ani představen, Samsung již začíná spekulovat, kolik vlastně kusů tohoto modelu chce prodat. Číslovka se zastavila na překvapivě vysoké hranici – 100 miliónů modelů Galaxy S IV. Cíl se ovšem zdá být poněkud přehnaný, neboť se odhaduje, že momentálně se na světě prodalo okolo 60 miliónů modelů Galaxy S III. Přesnější číslo oznámil Samsung pouze v lednu a to konkrétně s číslem přes 40 miliónů kusů.

LG prodalo 15 miliónů modelů L série

LG-L-series-devicesa

LG tento týden ohlásilo překonání velice zajímavého milníku. Konkrétně se jedná o modely z L série, které byly představeny na MWC 2012 v Barceloně. Po necelém roce LG oznámilo, že překonalo prodej 15 miliónů zařízení z této série. Prodej se ovšem zanedlouho ještě navýší, neboť firma chce na MWC 2013 představit nové modely do L série.

 

 nVidia Tegra 4 chipset bude nedostupný do poloviny července

Tegra 4

Tato zpráva nejspíše sklame všechny, co nedočkavě čekají na příchod nového chipsetu nVidia Tegra 4. Firma se totiž nechala slyšet, že dodávky chipsetů se nebudou konat až do poloviny července. Tím se tedy dostáváme ke spekulaci, že na blížícím se MWC 2013 nebude představen žádný produkt s právě touto Tegrou. Společnost také vydala datum, kdy by se mohly na trhu objevit první zařízení s tímto chipsetem – jedná se o přelom Q2/Q3 2013.

 

Verizon verze modelu Galaxy S IV bude obsahovat 1,9GHz procesor

Na internet se dostal zajímavý benchmark připravovaného Galaxy S IV, ovšem v podání amerického operátora Verizon. Benchmark nám kromě výsledků také ukázal kousek specifikací – Galaxy S IV bude mít FullHD display, 1,9GHz procesor (nejspíše quad-core), Android 4.2 a jako GPU bude použitý grafický čip Adreno 320.

 

Chameleon launcher v betaverzi pro telefony

O tomto velice zajímavém projektu z Kickstarteru jsme Vás již informovali. Původně se jednalo o launcher speciálně navržený pro tablety. Vývojářům se ovšem vrátilo velké množství ohlasů, ve kterém chtěli stejný launcher i pro mobilní telefony.
Po několika měsících se tedy dočkávají tohoto launcheru i uživatelé, kteří tablet nevlastní. Ovšem má to jeden háček – tato verze je dostupná zatím jen pouze pro Nexus 4. Pokud tedy vlastníte tento telefon, nic Vám nebrání v tom, aby jste mohli začít testovat první betaverzi pro mobilní telefony.

Samsung uvolnil zdrojové kódy Jelly Beanu pro Galaxy S II

android jelly bean

A zdrojové kódy dnes ještě jednou, tentokrát ovšem pro jiné uživatele. Tento týden totiž společnost Samsung vydala zdrojové kódy pro telefon Galaxy S II, a to konkrétně kernelu systému Jelly Bean. Zdrojové kódy najdete na speciálních stránkách opensource.samsung.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here