Twitter klient Tweet Lanes je nově opensource

0

twitter

Twitterový klient Tweet Lanes, známý hlavně díky povedenému holo vzhledu, podpoře více účtů a efektivní navigaci pomocí dotekových gest, byl již od září minulého roku v podstatě mrtvou záležitostí. Jeho autor na něj totiž přestal mít čas, kvůli čemuž nevycházely, které by mu dovolily udržet krok se stále se vyvíjející konkurencí.

Naštěstí pro jeho fanoušky ovšem Tweet Lanes nekončí. V pátek byl totiž uvolněn jeho kompletní zdrojový kód pod svobodnou licencí s tím, že se o jeho vývoj bude nadále starat komunita. Původní autor se zavázal pouze k tomu, že se vždy několikrát za týden podívá do stabilní větve repositáře, zkompiluje z něj aplikaci a následně ji jako aktualizaci vydá na Google Play.

Z řad komunity konkrétně hledá lidi na dvě pozice, ředitele vývoje, který se bude starat o udržování stabilní větve v repositáři a kontrolu komunitních commitů, a komunitního manažera, který bude mít na starosti komunikaci na twitteru, odpovídání na dotazy na emailu a případnou propagaci. Vzhledem k podstatě projektu samozřejmě plánuje obě pozice jako čistě dobrovolné a hlavně neplacené.

Prozatím je tedy osud Tweet Lanes ve hvězdách. Zatím se totiž neví, zda se ho komunita ujme či nikoliv a případně, jak zkušení lidé jej budou mít na starosti. I kdyby to ale nevyšlo, tak projekt pomůže alespoň začínajícím programátorům, kteří díky němu budou mít zas o jeden zdroj funkčního zdrojového kódu na rozebírání navíc. A to se hodí vždy.

Zdroj: Google+

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here