Mojang zveřejnil nové informace o dedikovaných serverech pro mobilní Minecraft

6

minecraft_1

I přesto že samotná aktualizace na verzi 0.7.0, která do Minecraftu: Pocket Edition konečně přinese dlouho očekávanou podporu více hráčů, se na Google Play neobjeví dříve než za měsíc, tak o tom, jak to s mobilními servery vlastně bude, víme díky sdílným zaměstnancům Mojangu již několik týdnů.

Víme tedy, že na rozdíl od klasického Minecraftu nebude, alespoň krátce po vydání, možné, založit si vlastní dedikovaný server. Namísto toho se budou muset pronajímat buďto přímo od Mojangu nebo jeho partnerů.

Co se však nevědělo, byla cena pronájmu oněch serverů. A právě tu se nyní podařilo alespoň částečně poodhalit v rozhovoru s výkonným ředitelem Mojangu Carlem Mannehem. Ten se totiž mimo jiného rozpovídal o nově připravované službě Minecraft Realms, v rámci níž bude Mojang sám pronajímat jednoduše administrovatelné servery pro velký PC Minecraft, za cenu okolo 10-15 amerických dolarů, tedy 180 až 270 korun. Ve spojitosti s tím pak také uvedl, že obdobnou službu plánují i pro Minecraft: Pocket Edition.

Když si dáte tyto dvě informace dohromady a doplníte je o odhad, že náklady na servery pro mobilní verzi budou přibližně stějné s těmi na velkou, tak vám vyjde, že i mobilní servery budou nejspíše také stát okolo 180 až 270 korun českých.

Zatím bohužel není známo, o kolikaslotové servery půjde, tedy kolik na nich bude moci hrát uživatelů zároveň. Vzhledem k ceně bych ovšem předpokládal, že budou určené přibližně pro 15-25 lidí.

Zdroj: droidgamers

6 KOMENTÁŘE

  1. Priblizne rovnake naklady? LOL

    Mobilna verzia vyzaduje 20x menej vykonu (mozno aj menej), takze naklady na samotny server budu uplne minimalne a cenu odhadujem skvor na nejake 2 max 3 dolare za 10 slotov mesacne…

    • Hmm, ani bych neřek’. Z hlediska vykreslování je mobilní verze rozhodně jednodušší, ale z pohledu serveru, který jen ukládá mapu a synchronizuje její změny mezi hráči ani ne.

      Přeci jen, změn v mapě bude v mobilní verzi stejně jako ve velké a hráčů bude taktéž podobný.

  2. mě by se spíš hodily informace o tom co tam hodlají přidat nebo jestli mezi těma věcma je aspoň redstone protože bez něj je to trochu suchý

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here