Komentář: Co týden 2. – 8.7 dal

5

Pět komentovaných novinek uplynulého týdne.

Předminulý týden byl shrnut v zastřešujícím článků z Google I/O, proto byla tato pravidelná rubrika vynechána. Všem, které to rozesmutnilo, se omlouváme.

3.7. – Brno jede – Dead Trigger od MadFinger
Klukům z MadFinger rozhodně fandím – to co se jim povedlo s vývojem her na Androidu, za to klobouk dolů. Tohle vývojářské studio mi prostě dělá radost – radost z toho, že je tu další česká herní firma, které se podařilo prorazit na špičku. A o to víc to potěší, když jde o firmu podnikající v odvětví blízkém našemu serveru. Hodnotit hru Dead Trigger nebudu, nemám jí ještě zakoupenou, ale dle ohlasů jde o další skvělou hru. Chtěl jsem jen poukázat na to, že je výborné mít v naší malé zemi i takovéhle vývojáře. Rozhodně vám fandím.

3.7. – 11% zmrzliny na androidech
Rozšiřování nejnovější verze Androidu na co největší počet zařízení je potěšitelná zpráva. Umožňuje tak odvážným vývojářům zahodit starosti se zpětnou kompatibilitou a věnovat se čistě vývoji pro novou platformu. A už teď vznikají aplikace naplno využívající prvky ICS do té míry, že na nižší verzi ani nepoběží (o jedné takové bude řeč v úterý).

6.7. – HTC se propadlo
S mírným smutkem sleduji stále narůstající problémy firmy HTC. Už dříve jsem se pokusil identifikovat její problémy v mém vůbec prvním komentáři pro tento web a zdá se, že se na Taiwanu nepoučili. Nové modely nemají tváří v tvář konkurentům příliš úspěch, navíc je sužují problémy technického rázu. Ale je vidět, že něco se hýbe. Od minulého kvartálu zisk narostl, což je rozhodně plus, spolu se zvýšenou efektivitou práce firmy. HTC dle mého stále chybí silný telefon ve střední třídě, který by si zamilovaly masy. A v high-end spektru je bohužel drceno Samsungem a jeho úspěšnou řadou Galaxy. No, budeme HTC přát brzký návrat do černých čísel.

6.7. – Samsung roste
A plynule přejdeme ke konkurenci, která má z velké části prsty v neúspěchu prvního hráče. Samsung si polepšil, a to výrazně. Růst o 79% oproti loňsku je úctyhodný. Vždyť se mu taky podařily velké věci. Na konci cenového spektra vytočil jackpot v podobě Galaxy S II, který všechny ostatní konkurenty s Androidem pěkně zařadil v prodejnosti pod sebe a stal se suverénním vítězem prodejních žebříčků. HTC Sensation jen smutně pláče, zlomený vaz mu přisoudila vyšší podpora telefonu od Samsungu mezi operátory a masivnější reklama. A taky důvěryhodnost značky u běžných uživatelů. Galaxy S III je podle všeho taky úspěch, jen doufáme, že Samsung neusne na vavřínech a nepřestane inovovat. Jak funkčně, tak designově. A bohužel poslední Galaxy je toho příkladem – hlavně co se oné vizuální stránky týče.

8.7. – Přímé platby z Play v podání O2 na obzoru
S platbami na digitálních obchodech je problém. Potenciálně lehce zneužitelné číslo karty se lidem zadávat nechce a proto jich řada tyto kanály vůbec nevyužívá. A jedním z nich je bohužel i náš oblíbený Google Play. A snaze O2 o optimalizaci platebního procesu skrze klasická vyúčtování (a kredit) rozhodně fandím a doufám, že se na nás dostane. I když s hlemýždí rychlostí inovací naší velké trojky… Pokud nechcete čekat, jestli se u nás tato služba rozeběhne nebo nejste zákazníkem O2, tak je tu jedno řešení. Bude vás sice stát trochu papírování v bance, ale rozhodně použitelné je. Založit si virtuální kartu bez možnosti jít do mínusu. Tu pak budete používat na takovéto platby a pokud nastavíte limit transakce třeba padesát korun, potenciální phisher vám z účtu nevyluxuje prakticky nic. A na nákupy na Google Play to povětšinou rozhodně stačí.

 

5 KOMENTÁŘE

  1. Nechápu proč se smutkem (ohledně HTC), vykopali si hrob a i když jsem byl dřív jejich zastánce,tak teď jim do něj rád pomůžu. Vydali se naprosto stupidním směrem a ještě (paradoxně po prohlášení výrobců,že budou dělat méně a kvalitnější zařízení) přišli s nedodělky alá HTC ONE X apod. Ale to není jen to, chyb udělali spoustu, ONE S prodávali za nehoráznou cenu se starým hardwarem (a ještě bez vědomí uživatelů), nechali se slyšet,že baterie větší dávat nebudou, pohřbili paměťovky, výměnu baterie (vzaly to nejhorší z Applu a ještě to zmršili) atd. atd. Fandil jsem jim,ale teď je čas, aby se probrali nebo udělali místo někomu lepšímu, na špičku teď rozhodně nemají (One X bylo druhé HTC ze všech co jsem kdy měl a do týdne jsem ho šel vrátit) !

  2. Já zas nechápu, jaký má autor problém s vizuální inovací u posledního Galaxy S III ??? Čeho je to důkazem? Že se Vám něco nelíbí neznamená, že výrobce spí na vavřínech. Co vůbec máte za školu, když jste takový odborník? Předpokládam minimálně VŠ zameřenou na design či alespoň architekturu…

    •  Design Galaxy S III byl po představení krytizován naprostou většinou novinářů. To už samo o sobě ukazuje, že se asi úplně všem nelíbil. A přesně to by měl design dělat – líbit se lidem.
      Navíc jde o komentář autora, dokonce je to tam nahoře i napsáno, tudíž útvar, který z principu musí obsahovat část subjektivních názorů.

    •  Design je čistě subjektivní věc, proto je rozhodně možné a pochopitelné, že máme na věc odlišný názor. Já to vidím tak, že Galaxy S III má na to, že je to vlajková loď přední mobilní společnosti příliš nezajímavý, zaměnitelný design. Ale jak říkám – je to čistě subjektivní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here