Google Play Store 3.9.16 – smazání aplikací ze seznamu a rozšířené notifikace

10

Google Play Store byl aktualizován na verzi 3.9.16, která tentokrát přináší dvě zajímavé novinky. Na konci článku najdete odkaz ke stažení APK souboru a také dvě zajímavá překvapení, která pro nás Google chystá.

První z nich je možnost odstranění aplikací ze seznamu Moje aplikace – Vše (My Apps – All), kterou jistě oceníte zejména v případě, že často instalujete a zkoušíte nové aplikace. Seznam se totiž postupně rozroste do obrovských rozměrů a je velmi těžké se v něm orientovat. Nyní můžete jednoduše kliknout na tlačítko pro smazání nebo dokonce označit více položek najednou a odstranit ze seznamu aplikace, o které už v budoucnu nebudete mít zájem.

Druhou novinku ocení pouze majitelé zařízení s Androidem 4.1 Jelly Bean. Google Play Store totiž nyní konečně začíná podporovat rozšířené notifikace. Google také zapracoval na optimalizaci aplikace, výsledný APK soubor má totiž nyní menší velikost.

Aktualizace by měla být automaticky nainstalována na každý telefon a tablet s novějším Androidem. Pokud se tak však z jakéhokoliv důvodu nestalo, můžete si APK soubor stáhnout pomocí odkazu níže a manuálně jej nainstalovat:

Ron Amadeo ze serveru Android Police navíc APK soubor podrobil podrobnému zkoumání a přišel na několik zajímavostí. V Google Play Store se v nejbližší době objeví dvě nové funkce: upozornění na nebezpečné aplikace (antimalware) a seznamy přání, do kterých si uživatel bude moct přidat aplikace pro pozdější stažení nebo sdílení.

zdroj: ac, ap

10 KOMENTÁŘE

  • taky bych to rád věděl, označit víc aplikací najednou se mi nepodařilo, dostal jsem se do jakéhosi výběru dlouhým stisknutím, ale k ničemu to nebylo

     • Áj, nějak mě nenapadlo, mrknout se do „VŠE“ menu, koukal jsem jen přímo do „mých appek“. Díky za radu. 😉

     • A jde smazat vice najednou prvni oznacis pridrzenim na ikone aplikace, dalsi pak normalne uprostred. Kdyz mas vse oznaceno tak nahore vlevo vpravo je preskrtle kolecko a to aplikace ze seznamu hromadne odstrani a vlevo fajfka, ktera je naopak hromadne nainstaluje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here