Google Play Store 3.10.9 přináší novou instalační obrazovku a překlad popisů [doplněno]

3

Google začal vydávat další aktualizaci své aplikace Google Play Store (Obchod Play, dříve Android Market). Nová verze 3.10.9 přináší hned několik zajímavých novinek. Pokud váš telefon nenainstaloval tuto verzi automaticky, můžete si stáhnout APK soubor a manuálně jej nainstalovat. Odkaz ke stažení najdete na konci článku.

Co je nového?

Jako obvykle Google nevydal žádný oficiální seznam změn, proto musíme spoléhat na změny, kterých si všimneme. Největší novinkou ve verzi 3.10.9 je nová obrazovka při instalaci aplikací. Po kliknutí na tlačítko „Instalovat“ se objeví nová stránka obsahující například návrhy na podobné aplikace, které se nainstalovali ostatní uživatelé. Zpět na stránku aplikace se dostanete kliknutím na tlačítko „Keep Shopping“. Jedná se tedy spíše o nepraktickou funkci, která zvyšuje počet potřebných kliknutí k instalaci aplikaci. Užitečnější novinkou jsou naopak tlačítka pro odebrání aplikace ze seznamu přání přímo na stránce „My Wishlist“.

Doplněno 18.11.2012:

Update přináší také možnost překladu popisu aplikace v případě, že se jazyk textu neshoduje s jazykem nastaveným v systému. Pokud máte například telefon v češtině a popis aplikace je v angličtině, můžete si jej kliknutím tlačítka přeložit do svého rodného jazyka. Jde však samozřejmě o automatický překlad využívající Google Translate, jehož kvalita nemusí být vždy zrovna nejlepší.

Další vylepšení dostala také kategorie Doporučené aplikace (Recommended Apps), která je propojena se sociální sítí Google+. Přesnost doporučení můžete zvýšit přidáním více lidí do svých kruhů, což lze nyní provést také pomocí nového tlačítka v Google Play Store.

Ještě něco?

To jsou zatím jediné známé změny, které Google Play Store 3.10.9 přináší. Je však velmi pravděpodobné, že novinek bude více, protože velikost APK souboru se zvětšila o poměrně znatelných 500 KB. Aplikace nyní také žádá o dvě nová oprávnění ACCESS_FINE_LOCATION a ACCESS_COARSE_LOCATION, která obě souvisí s určením polohy uživatele. Tato oprávnění byla pravděpodobně přidána za účelem zlepšení přesnosti doporučovaných aplikací. Pokud byste narazili na další novinku v této verzi Google Play Store, určitě nás informujte v komentářích pod článkem.

Odkazy ke stažení

Google sice před nedávnem vylepšil systém aktualizací Google Play Store, pokud však váš telefon nemá verzi 3.10.9, můžete si stáhnout APK soubor z jednoho z následujících odkazů:

via ap, ac

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here